Google Website Translator Gadget

niedziela, 20 maja 2012

Sałatka z halloumi

  Od razu przyznaję się, że to nie ja robiłam:-) Chciałam namówić swoją przyjaciółkę Irenę na spacer po Łazienkach, ale się nie dała, bo ma mnóstwo nauki (studiuje filozofię) i wszelkich zajęć, które ostatnio nie pozwalają jej na spontaniczny relaks. Zaprosiła mnie jednak na przysłowiową herbatę. Z zaproszenia oczywiście skorzystałam, bo ostatnio brakuje mi naszych pogaduszek (dzisiaj m.in. o sztuce współczesnej). Pewnie mniej czasu Irena przeznaczyłaby na spacer po Łazienkach niż na moją wizytę, ale stało się;-) 
    Zostałam poczęstowana nie tylko herbatą, ale pyszną sałatką z serem halloumi (http://www.seromaniacy.pl/seropedia/ser,Halloumi). Zatem dzielę się, za zgodą autorki, przepisem dania, które z ogromnym apetytem spałaszowałam:-)

  • góra roszponki,
  • kilka garści pomidorków daktylowych,
  • opakowanie sera halloumi,
  • sok z cytryny,
  • sól, 
  • oliwa.
   Opłukaną i osuszoną roszponkę Irena wrzuciła do dużej miski. Dodała do tego umyte i osuszone pomidorki. 
   Ser pokroiła w plastry i ułożyła je na patelni, na której wcześniej rozgrzała oliwę. Kiedy ser się smażył, Irena przygotowała sos winegret - wymieszała sok z połowy cytryny z odrobiną soli i oliwą. Proporcji nie podam, ale wyglądało mi na mniej więcej 1 część soku, 3 części oliwy.
   Usmażony na złoto ser powędrował na sałatę z pomidorkami, a całość została polana sosem winegret.
   Wydawało mi się, że nie jestem głodna;-) Zapach sera, słodycz pomidorków, a do tego przepyszny chrupiący ciemny chleb z ziarenkami wszelakimi. Bajka! Z pewnością przepis dołączy do moich ulubionych.

1 komentarz:

  1. Właśnie oblizuję, bo zjadłam sałatkę z tym serkiem :) Uwielbiam go!

    OdpowiedzUsuń